Spawanie TIG / MIG / MAG

Spawanie metodą TIG / MIG / MAG

Oferujemy usługi spawalnicze metodami: TIG, MIG/MAG dla klientów
z Polski jak i również zagranicznych. Wykonujemy spawanie stali konstrukcyjnych, stopowych oraz aluminium i jego stopów. Zgrany zespół inżynierski, doświadczeni spawacze i dostępny park maszynowy pozwala nam na kompleksową realizację nawet bardzo złożonych projektów.

Co to jest spawanie TIG?

Spawanie TIG to metoda, która polega na łączeniu elementów nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Największą zaletą spawania TIGIEM jest możliwość obróbki bardzo cienkich materiałów o grubości od 0,5 mm oraz rur i rurociągów.
Metoda TIG zapewnia wysoką jakość wykonania. W procesie produkcyjnym łączenia blach i innych materiałów nie dochodzi do powstania żużlu, co gwarantuje czystość spoiny.

Metoda TIG zazwyczaj jest wykorzystywana do spawania stali:
• nierdzewnych,
• kwasoodpornej,
• wysokostopowych,
• konstrukcyjnej.

Co to jest spawanie MIG/MAG?

Spawanie metodą MIG/MAG zaliczane jest do łukowych metod spawania. Podczas spawania dochodzi do wytworzenia łuku elektrycznego pomiędzy spawanym materiałem oraz elektrodą. W efekcie powstaje jeziorko ciekłego metalu, które po zastygnięciu tworzy
spoinę. Łuk elektryczny i ciekły metal są chronione za pomocą gazu osłonowego. Metoda ta gwarantuje wysoką jakość spawania oraz dobrą jakość spoin.

Spawanie metodą MAG jest wykorzystywana do łączenia stali:
• konstrukcyjnych,
• niestopowych,
• niskostopowych,
• wysokostopowych.

Zastosowanie spawania MIG i MAG w przemyśle
Techniki jak spawanie MIG oraz spawanie MAG mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, w tym w branży budowlanej, motoryzacyjnej, metalurgicznej.

Przykładowe przeznaczenie spawania MIG i MAG:

konstrukcje metalowe

zbrojenia

maszyny

prace montażowe

inne mniejsze detale


Usługi laserowe:

stal nierdzewna

stal kwasoodporna

stale węglowe

aluminium

stal konstrukcyjna

Stacjonarne
spawanie
laserowe

Mobilne
spawanie
laserem

Kontakt

Małuszów, ul. Parkowa 1,
55 – 040 Kobierzyce

Telefon komórkowy:
+48 601 694 535; +48 509 002 142

Telefon stacjonarny:
71 316 69 18; 71 391 16 56

Spawanie MIG/MAG i TIG – dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Od wielu lat świadczymy kompleksowe usługi spawalnicze z wykorzystaniem wspomnianych metod. Przy manualnym łączeniu elementów metalowych niezbędne jest dysponowanie sporymi umiejętnościami, co przekłada się na jakość otrzymanych spoin. Nasz zespół składa się z doświadczonych spawaczy, którzy są w stanie przy zastosowaniu technik MIG/MAG i TIG obrabiać zarówno małe detale, jak i wielkogabarytowe komponenty.

Ponadto mamy możliwości, pozwalające nam na realizację skomplikowanych zleceń w krótkim czasie. Zachowujemy przy tym pełen profesjonalizm oraz wymaganą w branży precyzję. Umożliwia to rozbudowany, zaawansowany technologicznie park maszynowy, który wykorzystywany jest przez kadrę przeszkolonych specjalistów. Spawanie TIG oraz MIG/MAG proponujemy sporym przedsiębiorstwom, ale też mniejszym firmom i osobom prywatnym. Zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Spawanie dolnośląskie
Spawanie WrocławSpawanie ZgorzelecSpawanie WałbrzychSpawanie ŚwiebodziceSpawanie ŚwidnicaSpawanie PolkowiceSpawanie OławaSpawanie OleśnicaSpawanie Nowa RudaSpawanie LubinSpawanie LubańSpawanie LegnicaSpawanie KłodzkoSpawanie Jelenia GóraSpawanie JaworSpawanie GłogówSpawanie DzierżoniówSpawanie BolesławiecSpawanie Bielawa

Spawanie śląskie

 
Świadczymy usługi spawania również w innych okolicznych miejscowościach. Jeśli nie widzisz swojej miejscowości, zadzwoń lub napisz do nas!