Spawanie TIG / MIG / MAG

Spawanie metodą TIG / MIG / MAG

Oferujemy usługi spawalnicze metodami: TIG, MIG/MAG dla klientów
z Polski jak i również zagranicznych. Wykonujemy spawanie stali konstrukcyjnych, stopowych oraz aluminium i jego stopów. Zgrany zespół inżynierski, doświadczeni spawacze i dostępny park maszynowy pozwala nam na kompleksową realizację nawet bardzo złożonych projektów.

Co to jest spawanie TIG?

Spawanie TIG to metoda, która polega na łączeniu elementów nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Największą zaletą spawania TIGIEM jest możliwość obróbki bardzo cienkich materiałów o grubości od 0,5 mm oraz rur i rurociągów.
Metoda TIG zapewnia wysoką jakość wykonania. W procesie produkcyjnym łączenia blach i innych materiałów nie dochodzi do powstania żużlu, co gwarantuje czystość spoiny.

Metoda TIG zazwyczaj jest wykorzystywana do spawania stali:
• nierdzewnych,
• kwasoodpornej,
• wysokostopowych,
• konstrukcyjnej.

Co to jest spawanie MIG/MAG?

Spawanie metodą MIG/MAG zaliczane jest do łukowych metod spawania. Podczas spawania dochodzi do wytworzenia łuku elektrycznego pomiędzy spawanym materiałem oraz elektrodą. W efekcie powstaje jeziorko ciekłego metalu, które po zastygnięciu tworzy
spoinę. Łuk elektryczny i ciekły metal są chronione za pomocą gazu osłonowego. Metoda ta gwarantuje wysoką jakość spawania oraz dobrą jakość spoin.

Spawanie metodą MAG jest wykorzystywana do łączenia stali:
• konstrukcyjnych,
• niestopowych,
• niskostopowych,
• wysokostopowych.

Zastosowanie spawania MIG i MAG w przemyśle
Techniki jak spawanie MIG oraz spawanie MAG mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, w tym w branży budowlanej, motoryzacyjnej, metalurgicznej.

Przykładowe przeznaczenie spawania MIG i MAG:

konstrukcje metalowe

zbrojenia

maszyny

prace montażowe

inne mniejsze detale


Usługi laserowe:

stal nierdzewna

stal kwasoodporna

stale węglowe

aluminium

stal konstrukcyjna

Stacjonarne
spawanie
laserowe

Mobilne
spawanie
laserem

Kontakt

Małuszów, ul. Parkowa 1,
55 – 040 Kobierzyce

Telefon komórkowy:
+48 601 694 535; +48 509 002 142

Telefon stacjonarny:
71 316 69 18; 71 391 16 56

Spawanie MIG/MAG i TIG – dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Od wielu lat świadczymy kompleksowe usługi spawalnicze z wykorzystaniem wspomnianych metod. Przy manualnym łączeniu elementów metalowych niezbędne jest dysponowanie sporymi umiejętnościami, co przekłada się na jakość otrzymanych spoin. Nasz zespół składa się z doświadczonych spawaczy, którzy są w stanie przy zastosowaniu technik MIG/MAG i TIG obrabiać zarówno małe detale, jak i wielkogabarytowe komponenty.

Ponadto mamy możliwości, pozwalające nam na realizację skomplikowanych zleceń w krótkim czasie. Zachowujemy przy tym pełen profesjonalizm oraz wymaganą w branży precyzję. Umożliwia to rozbudowany, zaawansowany technologicznie park maszynowy, który wykorzystywany jest przez kadrę przeszkolonych specjalistów. Spawanie TIG oraz MIG/MAG proponujemy sporym przedsiębiorstwom, ale też mniejszym firmom i osobom prywatnym. Zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Świadczymy usługi spawania również w innych okolicznych miejscowościach. Jeśli nie widzisz swojej miejscowości, zadzwoń lub napisz do nas!