Spawanie laserowe

Spawanie laserowe - usługa stacjonarna

Zajmujemy się laserowym spawaniem form wtryskowych i elementów pokrewnych, takich jak: wkładki, suwaki, tuleje, ślimaki do wtryskarek i innych maszyn itp. oraz spawaniem metodą TIG, MIG/MAG.

Do kręgu naszych Klientów należy większość znanych narzędziowni, producentów tworzyw sztucznych m. in. z branży automotive, AGD, RTV, zakładów odlewniczych czy firm z branży medycznej, którzy cenią sobie jakość i czas.

Świadczymy usługi regeneracji laserowej przy użyciu maszyny o mocy 200 W, 300 W oraz 400 W. Do spawania laserowego używamy drutów o grubości od 0,2 mm do 0,8 mm, odpowiednio dobierając stopień twardości do 65 HRc max. Użycie tego drutu umożliwia późniejsze wykonanie: fakturowania, azotowania, wytrawiania, polerowania oraz chromowania.

Jesteśmy w stanie w krótkim czasie przywrócić pożądaną trwałość oraz wygląd różnego rodzaju metalowych elementów. Usługi spawalnicze realizowane stacjonarnie obejmują wspomnianą metodę laserową, którą charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość spoin. Nowoczesny park maszynowy znajdujący się w naszej siedzibie pozwala nam wykonywać zlecone prace terminowo i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Obsługujący głowice spawacze zostali przeszkoleni w tym zakresie, dzięki czemu dysponują niezbędnymi kompetencjami do wykorzystania zaawansowanego technologicznie sprzętu.

Współpracujemy zarówno z małymi, średnimi, jak i dużymi firmami. Spawanie laserowe stacjonarnie dokonujemy też dla osób prywatnych. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów. Po podaniu kluczowych informacji przygotowujemy wstępną wycenę za realizację prac.

Spawanie laserem - usługa mobilna

Od kilku lat świadczymy mobilne usługi spawania laserowego. Mobilne spawanie laserowe to krótki czas realizacji z dojazdem do klienta. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystywane są w większości branż, w tym także przy takich pracach jak realizowane przez nas spawanie. Użycie metody laserowej jest korzystne z wielu względów, a jako najważniejszą zaletę wymienia się bardzo wysoką jakość spoin i krótki czas wykonania wytrzymałych łączeń na elementach metalowych. Jako zakład świadczący kompleksowe usługi spawalnicze jesteśmy w stanie przeprowadzić je również w miejscu wskazanym przez klienta.

Zatrudnieni w naszej firmie spawacze oprócz napraw podejmują się też rozmaitych zleceń polegających na łączeniu sporych komponentów, co pozwala uniknąć nierzadko kosztownego oraz kłopotliwego transportowania takich części. Dzięki mobilnej maszynie laserowej możemy świadczyć usługi bez względu na gabaryty i ciężar spawanego detalu w całej Polsce.

Posiadanie mobilnego lasera pozwala nam na szybkie reagowanie w sprawach awaryjnych, co może oznaczać dla Państwa krótszy czas przestoju w produkcji oraz mniejszą ilość poniesionych strat. Dzięki temu np. w przypadku uszkodzenia mechanicznego osprzętu w fabryce, które skutkuje zaprzestaniem funkcjonowania całej linii technologicznej, usunięcie usterki jest szybkie i skuteczne. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!

Spawamy:

stale narzędziowe

żeliwo

stopy aluminium

stopy miedzi

stopy brązu

stopy tytanu

i inne

Usługi laserowe:

spawanie narzędzi, form wtryskowych, wkładek, stempli, suwaków, tulei, ślimaki do wtryskarek i innych maszyn itp.

spawanie akcesoriów łazienkowych

spawanie instrumentów chirurgicznych, protez, implantów, jak również części endoskopów

spawanie termoelementów, czujników pomiarowych i membran ciśnieniowych

spawanie części ze stali nierdzewnej dla sprzętu gospodarstwa domowego i obudów urządzeń elektronicznych

spawanie elementów motoryzacyjnych.

Zalety spawania laserowego:

najwyższa jakość i precyzja

minimalne zużycie ciepła w obszarze spawania

wysoka jakość spoin - wytrzymałe i estetyczne

znaczne przedłużenie żywotności

brak zapadnięć w obszarze spawania

osiągnięcie struktury połączonej

minimalna obróbka końcowa

czystość procesu

Chciałbyś przywrócić wygląd i trwałość elementów metalowych? Wśród najnowocześniejszych metod łączenia komponentów wykonanych np. z brązu, miedzi i stali (oraz ich stopów), należy wyróżnić spawanie laserowe. Proces ten charakteryzuje się trzema najważniejszymi cechami:

 • wysoką efektywnością,
 • podniesieniem wydajności produkcji,
 • połączeniem dowolnych kształtów składowych w różnych pozycjach.
Spajanie następuje dzięki wykorzystaniu skupionej wiązki laserowej pochodzącej z lasera o dużej mocy. Dzięki temu spaw jest precyzyjny.

Co to jest spawanie laserowe?

Precyzyjny proces spajania elementów styku metali (np. brązu, stali czy miedzi), wykorzystujący ciepło pochodzące ze skupionej wiązki laserowej, nazywa się spawaniem laserowym.

Laserami wykorzystywanymi w tym procesie są:

 • impulsowe, np. rubinowe (tworzą się punktowe miejsca złączeń),
 • ciągłe – CO2 (spoiny są takie, jak przy użyciu wiązki elektronów).

W obu przypadkach wiązka światła, przenikając przez system elementów optycznych i przesłon zwierciadeł, dociera do precyzyjnie określonego obszaru. Jest tam ogniskowana i ulega odbiciu. Efektywność tego etapu zależy od rodzaju powierzchni metalu. Materiał należy odpowiednio przygotować, poczernić i zmatowić przed przystąpieniem do spawania laserem.

Korzyści spawania laserowego

Do połączenia przedmiotów wykonanych z metali, takich jak: brąz, miedź i stal, stosuje się technikę spawania laserowego. Dlaczego? Technika spajania laserem o bardzo dużej mocy ma wiele zalet, w tym:

 • krótki czas realizacji,
 • optymalne koszty usługi,
 • wysoka jakość i wytrzymałość spoin,
 • możliwość stworzenia nowych połączeń materiałów,
 • szerokie zastosowanie metody.

Dodatkowo technologia ta zapobiega wystąpieniu niepożądanych odkształceń przedmiotów, ponieważ oddziaływanie temperatury na materiał jest niskie.

Zastosowanie spawania laserowego

Omawiana technika łączenia przedmiotów odnajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki. Umożliwia spawanie np. brązu, miedzi i stali w różnych konfiguracjach. Ponadto scalanie laserem stosuje się do materiałów:

 • tytanu,
 • niklu,
 • aluminium,
 • magnezu,
 • stale narzędziowe,
 • żeliwo,
 • stopy aluminium,
 • stopy miedzi,
 • stopy brązu
 • trudnych do przetapiania i aktywnych chemicznie metali,
 • i inne

Przez wzgląd na możliwość uzyskania wąskiej spoiny i niskich odkształceń, przy jednoczesnej szybkości zachodzenia procesu, technologia laserowego zespalania najczęściej wykorzystywana jest w przemyśle lotniczym, medycznym i motoryzacyjnym.

Spawanie laserowe w Pol-Laser

Zastanawiasz się, jaką technologię wybrać dla połączenia różnych materiałów, z zachowaniem najwyższej jakości spoin? Spawanie laserem brązu, miedzi i stali oraz ich stopów jest wysoce konkurencyjne w porównaniu do innych procesów wykorzystujących zaawansowane techniki, np. wiązkę elektronową. Metoda ta znajduje swoje zastosowanie w wielu działach przemysłu, ponieważ cechuje ją możliwość wszechstronnego wykorzystania. W zależności od potrzeb można użyć jednej z dwóch procedur: głębokiego spawu lub przewodzenia cieplnego.

Dzięki temu, że spajanie laserowe jest bardzo wydajne i możliwe w licznej i zautomatyzowanej produkcji, gwarantujemy szybki czas realizacji usługi oraz wysoką jakość wykonanych łączeń. Sprawdź naszą ofertę usług spawalniczych stacjonarnych i z dojazdem do klienta.

stale narzędziowe

Stacjonarne
spawanie
laserowe

Mobilne
spawanie
laserem

Kontakt

Małuszów, ul. Parkowa 1,
55 – 040 Kobierzyce

Telefon komórkowy:
+48 601 694 535; +48 509 002 142

Telefon stacjonarny:
71 316 69 18; 71 391 16 56

Spawanie dolnośląskie
Spawanie WrocławSpawanie ZgorzelecSpawanie WałbrzychSpawanie ŚwiebodziceSpawanie ŚwidnicaSpawanie PolkowiceSpawanie OławaSpawanie OleśnicaSpawanie Nowa RudaSpawanie LubinSpawanie LubańSpawanie LegnicaSpawanie KłodzkoSpawanie Jelenia GóraSpawanie JaworSpawanie GłogówSpawanie DzierżoniówSpawanie BolesławiecSpawanie Bielawa

Spawanie śląskie

 
Świadczymy usługi spawania również w innych okolicznych miejscowościach. Jeśli nie widzisz swojej miejscowości, zadzwoń lub napisz do nas!