Spawanie Wrocław - usługi spawalnicze

Usługi spawania Wrocław

Nieustannie rozwijający się Wrocław to miasto, w którym świadczymy kompleksowe usługi spawalnicze. Jesteśmy w stanie wykonać solidne, wytrzymałe łączenia zarówno w przypadku niewielkich elementów, jak i przy komponentach mających zastosowanie w przemyśle ciężkim. Oprócz tradycyjnych metod MIG/MAG oraz TIG wykorzystujemy również nowoczesne spawanie laserowe.

Ostatnie z wymienionych rozwiązań zapewnia wysoką jakość spoin i krótki czas realizacji nawet skomplikowanych zleceń. Co więcej, możemy przeprowadzić działania w tym zakresie również poza naszą siedzibą – w miejscu wyznaczonym przez klienta. Zespół doświadczonych spawaczy zjawi się pod wskazanym adresem i wykona połączenia metalowych elementów według założeń projektowych. Szczegółowych informacji udzielamy m.in. telefonicznie – zapraszamy do kontaktu!

Spawanie aluminium Wrocław

W różnych sektorach gospodarki oprócz żeliwa powszechnie wykorzystywanym materiałem do produkcji wielu elementów i konstrukcji jest aluminium (glin). Taka sytuacja wynika z korzystnych właściwości fizyczno-chemicznych i mechanicznych tego metalu, który jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, korozji i kwasów organicznych. Atutem materiałów aluminiowych jest również, możliwość zwiększania ich atrybutów wytrzymałościowych poprzez dodatki stopowe innych pierwiastków (np. manganu, magnezu, krzemu,  miedzi).  Kolejnymi zaletami względem żeliwa są plastyczna (spawalnicza) obróbka (wyciskanie prętów, rur, walcowanie blach itp.) i wielokrotny recykling bez uszkodzeń struktury.

To wszystko powoduje, że glin jest wykorzystywany m.in. w budownictwie i przemyśle:

  • lotniczym,
  • motoryzacyjnym,
  • spożywczym,
  • metalurgicznym do produkcji kątowników podtynkowych, karoserii samochodów, zbiorników ciśnieniowych i różnego rodzaju odlewów.

 

W celu uzyskania połączenia termicznego elementów wykonanych z aluminium i jego stopów stosowane są określone metody spawania.
Relatywnie niska temperatura topnienia, wysoka przewodność cieplna oraz wytwarzanie się cienkiej warstwy tlenków na powierzchni metalu podczas łączenia powodują, że glin jest surowcem stosunkowo trudno spawalnym i wymaga od spawaczy dokładnego przygotowania powierzchni, określonych kompetencji, wykorzystania nowoczesnych spawarek i wiedzy o zasadach BHP. Oprócz ochrony przed światłem, a zwłaszcza promieniowaniem UV wytwarzanym przez łuk elektryczny, operatorzy muszą być także chronieni przed narażeniem na dymy spawalnicze i ozon (niepożądany produkt uboczny spawania aluminium) przez cały czas pracy.

Taką kadrą spawaczy o wysokich kwalifikacjach oraz zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym dysponuje firma POL-LASER Dzięki tym zasobom wszystkie zlecone nam prace są wykonywane zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami technicznymi, wymogami bezpieczeństwa i standardami jakościowymi usług. Mając zakład w Małuszowie pod Wrocławiem, realizujemy profesjonalne spawanie aluminium oraz żeliwa – zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z oferty.

Mobilne spawanie laserowe we Wrocławiu

Oferujemy nasze usługi spawalnicze zarówno osobom z Wrocławia i okolic, jak i całego terenu Polski! Dysponujemy nowoczesnymi transportem serwisowym umożliwiającym wykonywanie czynności naprawczych przez naszych spawaczy we wskazanej lokalizacji. Nasze ultranowoczesne mobilne systemy laserowe pozwalają na działanie bez ograniczeń gabarytowych i wagowych obrabianych elementów niezależnie od rodzaju i charakteru środowiska pracy.

Przenośny sprzęt o wysokich parametrach wydajnościowych pozwala nam na szybką i precyzyjną naprawę uszkodzeń maszyn, narzędzi, spawanie konstrukcji z żeliwa i aluminium oraz elementów linii technologicznych należących do przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki narodowej.

Wykwalifikowana kadra spawaczy z wieloletnim doświadczeniem, rzetelność, terminowość, profesjonalizm, atrakcyjna cena  – to podstawowe zalety mobilnych laserowych usług spawalniczych realizowanych przez firmę POL-LASER!

Spawanie laserowe, TIG, MIG, MAG – Wrocław

Przeprowadzane przez nas spawanie żeliwa, aluminium, stali wysokostopowej i innych elementów konstrukcyjnych i maszynowych odbywa się zgodnie ze sztuką spawalniczą. W zależności od rodzaju materiałów oraz konkretnych wymogów w zakresie świadczenia usługi nasi spawacze stosują różne technologie spajania metali, takie jak metoda:

  • TIG (Tungstsen Inert Gas) – wykorzystująca nietopliwe elektrody wolframowe,
  • MIG (Metal Inert Gas) lub MAG (Metal Active GAS)  – zaliczane do technik łukowych, w których używane są elektrody topliwe w postaci drutu pełnego w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych chemicznie,
  • laserowa – która jest szczególnie przydatna do spawania form wtryskowych, części maszyn, instrumentów chirurgicznych, materiałów ortopedycznych.

 

Naszą misją jest świadczenie profesjonalnych usług, dostarczanie najlepszych technologicznie rozwiązań i dzielenie się profesjonalną wiedzą na każdym etapie współpracy. Szukasz profesjonalnej firmy spawalniczej w okolicach Wrocławia? Spawacz z POL-LASER służy swoim wsparciem – zapraszamy do kontaktu!

Spawamy:

stale narzędziowe

żeliwo

stopy aluminium

stopy miedzi

stopy brązu

stopy tytanu

i inne

Usługi laserowe:

spawanie narzędzi, form wtryskowych, wkładek, stempli, suwaków, tulei itp.

spawanie akcesoriów łazienkowych

spawanie instrumentów chirurgicznych, protez, implantów, jak również części endoskopów

spawanie termoelementów, czujników pomiarowych i membran ciśnieniowych

spawanie części ze stali nierdzewnej dla sprzętu gospodarstwa domowego i obudów urządzeń elektronicznych

spawanie elementów motoryzacyjnych.

Zalety spawania laserowego:

najwyższa jakość i precyzja

minimalne zużycie ciepła w obszarze spawania

wysoka jakość spoin - wytrzymałe i estetyczne

znaczne przedłużenie żywotności

brak zapadnięć w obszarze spawania

osiągnięcie struktury połączonej

minimalna obróbka końcowa

czystość procesu

Spawanie Wrocław – trasa dojazdowa

Kontakt

Małuszów, ul. Parkowa 1,
55 – 040 Kobierzyce

Telefon komórkowy:
+48 601 694 535; +48 509 002 142

Telefon stacjonarny:
71 316 69 18; 71 391 16 56